600 millió androidos örülhet: 30%-os gyorsulás jön a telefonjukon
A Google leválasztotta az Androidról az alkalmazások futtatásáért felelős Android ART modult, így már külön is lehet azt frissíteni.
A Google leválasztotta az Androidról az alkalmazások futtatásáért felelős Android ART modult, így már külön is lehet azt frissíteni.
A Google szerint az Android 14-ra frissítés után minden felhasználó számára elérhetővé válik majd az a megoldás, amely segítségével idegességmentesebbé válhat a telefonon a navigáció.
Az Apple az eddig jól bevált formátumot használhatja majd a kevert valóságot megjeleníteni képes szemüvegénél is. A korábban felmerült, jól hangzó realityOS-t így el is lehet felejteni.
A Google január után most újabb adatokat közölt arról, az Android egyes verziói hány aktív készüléken töltik be az operációs rendszer szerepét.
Az idén érkezik az androidos készülékekre a Google új operációs rendszere, az Android 14. Az első nyilvános bétaverzió már kipróbálható, de csak a Google Pixel telefonokon.
A Microsoftnál CorePC néven emlegetik azt az új struktúrát, amire a következő Windows épülne. Az operációs rendszer gyorsabb és biztonságosabb lehet, és persze a mesterséges intelligencia is helyet kapna benne.
Egy évtizede került szóba először, hogy a Xiaomi saját operációs rendszeren dolgozik. A pletykák mellé most egy képernyőkép is előkerült.
A Microsoft hamarosan a mindenki számára elérhető Windows 11-be is beépítheti azt az új felületet, amivel kényelmesebbé válhat az audioeszközök kezelése.
Különleges készülék a Volla Phone X23, mely az Ubuntu Touch mellett a Volla OS operációs rendszerrel is választható, és teljesen elkülönül a Google-féle Android szolgáltatásaitól.
A Microsoft kedden az utolsó szöget is beütötte a Windows 7, a Windows 8 és a Windows 8.1 koporsójába, így többé nem biztonságos ezeknek a használata.
A játékok is hálásak lesznek érte, ha a Windows 11 egy-egy funkcióját inkább kikapcsolt állapotra állítja a felhasználó, amikor ilyen programokat indít. Máskor viszont jobb őket bekapcsolva hagyni.
Bár a megjelenése biztosan nem mostanában esedékes, olyan sokat azért valószínűleg nem kell várni a Windows 12-re.
Oroszország egyik régi vágya, hogy a külföldi szoftvertermékeket lecserélje, és a továbbiakban már a Linuxra támaszkodjon. Erre most minden korábbinál nagyobb az esély.
A Windows 11 tavaly októberi megjelenése óta várták a felhasználók az első olyan csomagot, ami a hiba- és teljesítményjavítás mellett új funkciókat is hoz a rendszerbe. Itt van, megjött.
Az iOS 16 biztonsági funkciója a jelek szerint „túl jóra” sikerült.
A 22H2 nevű kiadás egyik újítása lehetővé teszi, hogy az emberek hangparancsok segítségével vezéreljék a számítógépüket.
A Follina nevű biztonsági rés miatt adott ki nagyon fontos frissítést a Microsoft. Érdemes rögtön telepíteni.
A Microsoft már vizsgálja, hogyan fordulhatott elő az, hogy a gyengébb processzorral szerelt számítógépekre is telepíteni lehetett a Windows 11-et.
A 22H2 jelű csomag egy sor újdonságot tartalmaz.
A kínai Hafnium csoport ismét aktivizálta magát, és a Windows egy rejtett hibáját kihasználva próbál adatokat szerezni. A módszer a Microsoftot is meglepte.